• Zdjęcie profilowe Anna Suchorabska

    Anna Suchorabska wysłano w grupie FINANSOWANIE

    2 lata, 9 miesiące temu

    DIGIT BRAIN – cyfrowy bliźniak

    Opierając się na koncepcji Digital Twin, eksperymenty będą koncentrować się na umożliwieniu dostosowywania produktów przemysłowych i ułatwieniu opłacalnej rozproszonej i zlokalizowanej produkcji dla MŚP produkcyjnych lub średnich, wykorzystując modelowanie brzegowe, chmurowe i HPC, narzędzia do symulacji, optymalizacji, analizy i uczenia maszynowego. Mogą obejmować dowolne segmenty w całym sektorze produkcyjnym, w tym (ale nie wyłącznie) produkcję dyskretną, produkcję ciągłą lub budownictwo. Eksperymenty powinny mieć na celu uwzględnienie rozwoju i absorpcji technologii cyfrowych, zwłaszcza w segmentach, w których są one niedostatecznie wykorzystywane. Mogą dotyczyć różnych innowacyjnych przypadków użycia w różnych segmentach produkcji. Powinny one być ukierunkowane na usprawnienie działania, cykl życia produktu przemysłowego i/lub wpływu na środowisko. Oczekuje się, że eksperymenty będą od samego początku uwzględniać skutki dla środowiska wynikające z ich wyników.
    Zgodnie z rozwiązaniem DIGITbrain, eksperymenty powinny modelować zachowanie produktu przemysłowego (maszyny produkcyjnej, linii lub systemu mechatronicznego) za pomocą cyfrowego bliźniaka. Ponadto, eksperymenty mają wykazać korzyści w różnych fazach cyklu życia produktu przemysłowego, jego adaptacji i/lub ewolucji do nowych generacji produktu przemysłowego. Eksperymenty powinny uwzględniać także wpływ na środowisko. Oczekuje się, że oprogramowanie, które zostanie wykorzystane podczas eksperymentu, już istnieje, w wersji open source lub własnościowej. Partnerzy eksperymentu powinni mieć dostęp do kodu źródłowego lub do interfejsu programowania, tak aby potrzeby eksperymentów mogły zostać dostosowane do platformy DIGITbrain.
    Strony trzecie: Użytkownicy końcowi z sektora produkcyjnego (będą prowadzić eksperymenty. Najlepiej MŚP, ale także spółki o średniej kapitalizacji), niezależni dostawcy oprogramowania (ISV), konsultanci inżynieryjni lub programistyczni, organizacje badawcze, dostawcy obliczeń o wysokiej wydajności (HPC), każda organizacja, która będzie działać jako centrum innowacji cyfrowych (DIH).
    Wymagania dla konsorcjów: Minimalna liczba partnerów w konsorcjum eksperymentalnym musi obejmować: jednego użytkownika końcowego (głównie MŚP); oraz jednego partnera technicznego działającego jako niezależny dostawca oprogramowania (ISV), inżynier lub konsultant ds. oprogramowania.
    Język wniosku: propozycja eksperymentu oraz cała dokumentacja muszą być sporządzone w języku angielskim.
    Budżet: Wsparcie finansowe dla stron trzecich: 684 600 EUR. Planuje się, że wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na realizację maksymalnie 7 eksperymentów. Planowany wkład na jeden eksperyment 97 800 EUR. Maksymalna kwota wsparcia finansowego przyznawanego jednej stronie trzeciej na jeden eksperyment nie może przekroczyć 60 00 EUR. Zgodnie z zasadami KE, żadna ze stron trzecich nie może otrzymać więcej niż 100 000 EUR z otwartych konkursów I4MS i SAE w ramach programu Horyzont 2020.
    Ramy czasowe: wnioski można odsyłać do 31.05.2022, godz. 17.00. Czas uczestnictwa w eksperymencie to 12 miesięcy od 1 października 2022 r. do 31 września 2023 r.