-
Anna Suchorabska wysłano w grupie FINANSOWANIE
AI REGIO https://www.airegio-project.eu/open-call-2
Celem drugiego projektu AI REGIO jest wybór maksymalnie 17 eksperymentów prowadzonych przez MŚP :
• 10 eksperymentów typu A : projekty dla jednego uczestnika (MŚP), mające zastosowanie do TEMATÓW #1 i TEMATÓW #2
• 7 eksperymentów typu B : projekty dla mini konsorcjów (MŚP + DIH + opcjonalny partner trzeci), mające zastosowanie do TEMATÓW #1, TEMATÓW #2 i TEMAT #3 (wszystkie TEMATÓW)
Tematy: TEMAT #1 Przestrzenie danych produkcyjnych i potoki Data4AI.
Głównym celem propozycji jest zbudowanie przestrzeni danych dla produkcji, przy jednoczesnym wykazaniu korzyści płynących z podniesienia wartości danych produkcyjnych, zanim zostaną one wykorzystane w zaawansowanych zastosowaniach sztucznej inteligencji. Dane pochodzące z różnych źródeł danych mają różne wartości do dalszych analiz i charakteryzują się niejednorodnymi poziomami jakości, dlatego potrzebny jest elastyczny i konfigurowalny poziom jakości danych. AI REGIO definiuje architekturę wysokiego poziomu dla aplikacji Data4AI i zaleca korzystanie z poziomów danych typu end-to-end. Propozycje w tym temacie powinny zawierać kompleksowe scenariusze biznesowe, odzwierciedlające rzeczywiste wyzwania branżowe oraz określające i mierzące realistyczne biznesowe wskaźniki KPI oparte na danych.
• TEMAT #2 Sztuczna inteligencja w zastosowaniach produkcyjnych i wkład w platformę AI na żądanie
Obejmuje kilka obszarów, takich jak inteligentna produkcja, inteligentne systemy obsługi produktów, zwinne i dynamiczne łańcuchy wartości, przemysł 5.0 i interakcja człowiek-AI. Oczekuje się, że eksperymenty z zastosowaniem AI REGIO wniosą wkład w europejską platformę sztucznej inteligencji na żądanie jako ogólnounijny punkt kompleksowej obsługi wiedzy, technologii, narzędzi, usług i ekspertów w zakresie sztucznej inteligencji. Platforma działa jako ułatwienie transferu wiedzy z badań do wielu dziedzin biznesu, między innymi do produkcji. Głównym celem propozycji jest opracowanie zaawansowanych aplikacji AI dla produktów produkcyjnych, procesów, łańcuchów wartości, które mogłyby wzbogacić platformę AI na żądanie w jednym lub obu z następujących aspektów:
• Zasoby AI, studia przypadków w pionie produkcyjnym portalu AI4Europe.
• Eksperymenty i zasoby sztucznej inteligencji Rynek ośrodka eksperymentalnego AI4Europe ACUMOS.
• TEMAT #3 Fabryki dydaktyczne AI do produkcji i eksperymentów TERESA
Sieć fabryk dydaktycznych (DF) AI REGIO ma na celu zbudowanie ekosystemu obiektów eksperymentalnych, które mogłyby łączyć aspekty rozwoju umiejętności fabryk uczących się/nauczających z praktycznym „testem przed inwestycją”. Dodatkowo, w sieci AI REGIO DF, eksperymenty TERESA mogłaby być eksploatowane w celu eksperymentowania z etycznymi aspektami interakcji człowiek-SI, związanymi np. z bezpieczeństwem, byciem, komfortem i akceptacją pracowników ludzkich; poprawa warunków pracy w miejscach pracy oraz włączenie społeczne poszczególnych kategorii pracowników znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.
Głównym celem propozycji jest opracowanie eksperymentu, który będzie przeprowadzony przez MŚP, wykorzystującego usługi remotyzacji świadczone przez DF (DIH). Opcjonalnie mogą zostać wdrożone eksperymenty TERESA dotyczące interakcji między człowiekiem a sztuczną inteligencją oraz kwestii regulacyjnych.
Kto może aplikować? Projekt AI REGIO jest skierowany do cyfrowych i/lub produkcyjnych MŚP, pojedynczych lub zrzeszonych w mini konsorcja Digital Innovation Hub (DIH) i kwalifikujących się do programu „Horyzont 2020”. Od każdego MŚP zostanie zaakceptowany tylko jeden wniosek.
Budżet: do 60 tys. Euro dla MŚP i do 100 tys. Euro dla mini konsorcjów (1 MŚP produkcyjne, jako lider konsorcjum; 1 DIH; 1 Dostawca rozwiązań teleinformatycznych technologicznego RTO (opcjonalnie))
Termin: wnioski należy składać do 29 lipca 2022 r.
Głoska bezdźwięczna
Zdjęcia
Filmy
Dźwięki
Pliki
Przepraszamy, nie znaleziono żadnych przedmiotów.
Przyjaciele
Maja Bogdanowicz
@m-bogdanowiczssn-international
Marek Ostafil
@m-ostafil