-
Anna Suchorabska wysłano w grupie FINANSOWANIE
DIGIT BRAIN
Eksperymenty przeprowadzone z wykorzystaniem rozwiązania DIGITbrain powinny wykorzystywać modelowanie, symulację i/lub technologię uczenia maszynowego w celu stworzenia cyfrowego bliźniaka.
Opierając się na koncepcji Digital Twin, eksperymenty będą koncentrować się na umożliwieniu dostosowywania produktów przemysłowych (przeznaczonych jako systemy obsługiwane przez firmy produkcyjne w celu wsparcia produkcji końcowych produktów konsumenckich) i ułatwieniu opłacalnej rozproszonej i zlokalizowanej produkcji dla MŚP produkcyjnych lub średnich, wykorzystując modelowanie brzegowe, chmurowe i HPC, narzędzia do symulacji, optymalizacji, analizy i uczenia maszynowego. Eksperymenty mogą obejmować dowolne segmenty w całym sektorze produkcyjnym, w tym (ale nie wyłącznie) produkcję dyskretną, produkcję ciągłą lub budownictwo. Eksperymenty powinny mieć na celu uwzględnienie rozwoju i absorpcji technologii cyfrowych, zwłaszcza w segmentach, w których są one niedostatecznie wykorzystywane.
Eksperymenty mogą dotyczyć różnych innowacyjnych przypadków użycia w różnych segmentach produkcji. Powinny one być ukierunkowane na usprawnienie działania, cykl życia produktu przemysłowego i/lub wpływu na środowisko. Oczekuje się, że eksperymenty będą od samego początku uwzględniać skutki dla środowiska wynikające z ich wyników.
Oczekuje się, że eksperymenty będą dotyczyć dowolnych segmentów sektora produkcyjnego, w tym (ale nie tylko) produkcji dyskretnej, produkcji ciągłej lub budownictwa. Eksperymenty powinny mieć na celu uwzględnienie rozwoju i wykorzystanie technologii cyfrowych, zwłaszcza w segmentach, w których są one są niedostatecznie wykorzystywane. Zgodnie z rozwiązaniem DIGITbrain, eksperymenty powinny modelować zachowanie produktu przemysłowego (maszyny produkcyjnej, linii lub systemu mechatronicznego) za pomocą cyfrowego bliźniaka. Ponadto, eksperymenty mają wykazać korzyści w różnych fazach cyklu życia produktu przemysłowego, jego adaptacji i/lub ewolucji do nowych generacji produktu przemysłowego. Eksperymenty powinny uwzględniać także wpływ na środowisko. Oczekuje się, że oprogramowanie, które zostanie wykorzystane podczas eksperymentu, już istnieje, w wersji open source lub własnościowej. Partnerzy eksperymentu powinni mieć dostęp do kodu źródłowego lub do interfejsu programowania, tak aby potrzeby eksperymentów mogły zostać dostosowane do platformy DIGITbrain.
Trzecia część eksperymentów przeprowadzona w ramach 2 zaproszenia, zaplanowana jest w celu przyciągnięcia nowych stron trzecich (MŚP i firmy średniej kapitalizacji) oraz przeprowadzenia eksperymentów, które miałyby rozszerzyć i zrewalidować opracowywane rozwiązanie DIGITbrain, aby zwiększyć konkurencyjność MŚP i firm średniej kapitalizacji poprzez transfer innowacyjnych rozwiązań do szerszej społeczności produkcyjnej.
Strony trzecie: Użytkownicy końcowi z sektora produkcyjnego (będą prowadzić eksperymenty. Najlepiej MŚP, ale także spółki o średniej kapitalizacji), niezależni dostawcy oprogramowania (ISV), konsultanci inżynieryjni lub programistyczni, organizacje badawcze, dostawcy obliczeń o wysokiej wydajności (HPC), każda organizacja, która będzie działać jako centrum innowacji cyfrowych (DIH).
Wymagania dla konsorcjów: Minimalna liczba partnerów w konsorcjum eksperymentalnym musi obejmować: jednego użytkownika końcowego (głównie MŚP); oraz jednego partnera technicznego działającego jako niezależny dostawca oprogramowania (ISV), inżynier lub konsultant ds. oprogramowania.
Język wniosku: propozycja eksperymentu oraz cała dokumentacja muszą być sporządzone w języku angielskim.
Budżet: Wsparcie finansowe dla stron trzecich: 684 600 EUR. Planuje się, że wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na realizację maksymalnie 7 eksperymentów. Planowany wkład na jeden eksperyment 97 800 EUR. Maksymalna kwota wsparcia finansowego przyznawanego jednej stronie trzeciej na jeden eksperyment nie może przekroczyć 60 00 EUR. Zgodnie z zasadami KE, żadna ze stron trzecich nie może otrzymać więcej niż 100 000 EUR z otwartych konkursów I4MS i SAE w ramach programu Horyzont 2020.
Ramy czasowe: wnioski można odsyłać do 31.05.2022, godz. 17.00. Czas uczestnictwa w eksperymencie to 12 miesięcy od 1 października 2022 r. do 31 września 2023 r.
Głoska bezdźwięczna
Zdjęcia
Filmy
Dźwięki
Pliki
Przepraszamy, nie znaleziono żadnych przedmiotów.
Przyjaciele
Maja Bogdanowicz
@m-bogdanowiczssn-international
Marek Ostafil
@m-ostafil