Wydarzenia

Sinotaic: Most technologicznej współpracy.

Gdynia gościła przedstawicieli dwóch renomowanych tajwańskich firm: Chunghwa Telecom, specjalizującej się w dostarczaniu usług telekomunikacyjnych oraz Taiwania Capital, oferującej wsparcie finansowe dla firm i startupów. Ich obecność w Polsce to efekt owocnej współpracy Miasta Gdyni ze Spółką EXATEL w ramach klastra Sinotaic, działającego w obszarze IoT&AI.

Gdynia od dawna angażuje się w działania klastra SINOTAIC: „ICT to ważny dla Gdyni sektor. Od dawna angażujemy się jako miasto w klaster SINOTAIC, ważne są dla nas zagadnienia cyberbezpieczeństwa. To sprawia, że widzimy wiele pól wzajemnie korzystnej współpracy” – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydentka Gdyni ds. gospodarki.

Dwudniowe intensywne spotkania nie tylko umożliwiły wymianę doświadczeń w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz innowacyjnych rozwiązań Smart City, ale również otworzyły drzwi do nowych możliwości współpracy.

Chunghwa Telecom jako lider w dziedzinie usług telekomunikacyjnych, wnosi do współpracy zaawansowane technologie, które mogą rewolucjonizować infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce. Z kolei Taiwania Capital, specjalizująca się w finansowaniu przedsiębiorstw technologicznych, może wesprzeć polskie firmy i startupy w tworzeniu innowacyjnych projektów.

To partnerskie porozumienie kładzie fundamenty pod wspólną przyszłość, gdzie technologiczne innowacje składają się na rozwój miasta oraz jego mieszkańców.

link do artykułu

Przejdź do treści